ការងារចាប់ផ្តើមនៅលើការតភ្ជាប់ផ្លូវដែកម៉ាឡេស៊ី
ការងារបានចាប់ផ្តើមជាផ្លូវការនៅលើការស្ថាបនាគម្រោងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធដ៏សំខាន់របស់ប្រទេសម៉ាឡេស៊ី ដែលមានឈ្មោះថា East Coast Rail Link (ECRL) កាលពីថ្ងៃទី 9 ៩ ខែសីហា។
គម្រោងថវិកាចំនួន 13 ១៣ ពាន់លានដុល្លារនេះ នឹងតភ្ជាប់ពីកំពង់ផែ Klang ក្លាំង នៅលើឆ្នេរសមុទ្រភាគខាងលិចជិតរដ្ឋធានីគូឡាឡាំពួរ រហូតដល់ Kelantan ក្បែរព្រំប្រទល់ថៃ ដោយក្នុងនោះមានស្ថានីយចំនួន 23 ២៣។
ក្រោមគម្រោងខ្សែក្រវ៉ាត់មួយ ផ្លូវមួយ ពីមុន គម្រោងនេះកំពុងត្រូវបានផ្តល់មូលនិធិភាគច្រើន ហើយត្រូវបានសាងសង់ទាំងស្រុងដោយប្រទេសចិនតាមរយៈក្រុមហ៊ុនទំនាក់ទំនង សំណង់ចិន ដែលដឹកនាំដោយរដ្ឋ។
នៅពេលការសាងសង់បញ្ចប់នៅឆ្នាំ 2024 ២០២៤ ការធ្វើដំណើរតាមផ្លូវនេះ នឹងចំណាយពេលត្រឹមតែបួនម៉ោងប៉ុណ្ណោះ។ ក្នុងរយៈពេល 6 ៦ឆ្នាំ វាត្រូវបានគេរំពឹងថានឹងដឹកអាចទទួលអ្នកដំណើរ 5,4 ៥.៤លាននាក់ និងទំនិញ 54 ៥៤លានតោន។