WorldBank ផ្ដល់កម្ចី ៦៣ លានដុល្លារ សាងសង់ទីលានចាក់សំរាមស្ដង់ដា ក្នុងខេត្តធំៗ ៣
ធនាគារពិភពលោក (World Bank) គ្រោងផ្ដល់ហិរញ្ញប្បទាន ៦៣លានដុល្លារ សម្រាប់គម្រោងសាងសង់ទីលានទុកដាក់សំរាម សំណល់រឹង និងប្លាស្ទិក ដែលមានស្ដង់ដា ក្នុងខេត្តសៀមរាប កណ្ដាល និងកំពង់ស្ពឺ ដោយថវិកានេះនឹងត្រូវអនុវត្តរយៈពេល ៦ ឆ្នាំ។
នេះបើយោងតាមជំនួបរវាង ក្រសួងបរិស្ថាន និងធនាគារពិភពលោក ដើម្បីពិភាក្សាលើលទ្ធផលសិក្សាលទ្ធភាពបឋម និងពិនិត្យឡើងវិញលើជម្រើសទីតាំង នៃទីលានចាក់សំរាម ក្នុងខេត្តទាំង ៣ នេះ កាលពីថ្ងៃទី៣១ សីហា កន្លងទៅ។
ឯកឧត្តម សៅ សុភាព រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងបរិស្ថាន គាំទ្រលើការសាងសង់ទីលានចាក់សំរាមក្នុងខេត្តទាំង ៣ ប៉ុន្តែក៏បានស្នើឱ្យ ធនាគារពិភពលោក សិក្សាសាងសង់ទីលានចាក់សំរាម នៅក្រុងបាត់ដំបង និងក្រុងព្រះសីហនុផងដែរ។
ជាការឆ្លើយតប ក្រុមការងារធនាគារពិភពលោកនឹងពិនិត្យឡើងវិញអំពីគម្រោងចំណាយវិនិយោគ និងប្រតិបត្តិការដែលក្រសួងបរិស្ថានបានស្នើ តាមស្ថានភាពជាក់ស្តែង។
គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា សម្រាប់ខេត្តកណ្ដាល ទីតាំងដែលពិចារណាគឺតំបន់មេទឹកព្រែករាំង ស្ថិតក្នុងភូមិព្រែករាំង ឃុំទឹកវិល ស្រុកស្អាង។ (អានបន្ថែម)