គម្រោង High-Rise នៅ​ទីក្រុង​រ៉ង​ហ្គូ​ន​ដែល​ត្រូវបាន​ផ្អាក​ដើម្បី​យក​មក​ពិចារណា​ឡើង
​បន្ទាប់​ពី​គម្រោង​អភិវឌ្ឍន៍​អចលនទ្រព្យ ២០០ High-Rise ត្រូវបាន​ផ្អាក​នៅ​ទីក្រុង​រ៉ង់​ហ្គូ​ន​ដោយសារ​ការរំលោភ​លើ​បទ​ប្បញ្ញត្តិ​កំណត់​តំបន់​សម្រាប់​អគារ​កំពស់​ទាប​កាលពីដើមឆ្នាំ​នេះ ក្រុមហ៊ុន​អភិវឌ្ឍន៍​កំពុង​តស៊ូ​មតិ​ដើម្បី​អាច​អនុវត្ត​គម្រោង​នេះ​វិញ ជាមួយ​និង​លទ្ធផល​ដែល​មិន​អាច​ទៅរួច​។
​លោកស្រី Daw Sandar Min ប្រធាន​គណកម្មាធិការ​ហិរញ្ញវត្ថុ ផែនការ និង​សេដ្ឋកិច្ច នៃ​សភា​តំបន់​ទីក្រុង​រ៉ង់​ហ្គូ​ន បាន​គាំទ្រ​ការសម្រេច​របស់​គណៈកម្មាធិកា​រ​អធិការកិច្ច​នៃ​អគារ High-Rise ក្នុង​ការផ្អាក​គម្រោង​ដែល​ត្រូវបាន​អនុម័ត​ដោយ​រដ្ឋាភិបាល​មុន​។ ប៉ុន្តែ​លោកស្រី​បាន​អំពាវនាវ​ដល់​រដ្ឋាភិបាល​ក្នុង​តំបន់​ធ្វើការ​ពិចារណា​ឡើងវិញ​នូវ​គម្រោង​អភិវឌ្ឍ​ចំនួន ១២ ដែល​គោរព​តាម​ការកំណត់​លក្ខណៈ​ពិសេស​នៃ​តំបន់​។​
លោកស្រី​បាន​ប្រាប់​ទៅ​កាន់ Myanmar Times ថា ៖ “​គណៈកម្មាធិការ​យើង​នឹង​មើល​ការពិនិត្យ​មើល​ឡើង​វិញ​នេះ​យ៉ាង​ដិតដល់ ដោយសារតែ​ការខាតបង់​ធំ​សម្បើម​ដល់​សេដ្ឋកិច្ច​របស់​យើង ក្នុង​នោះ​កម្មករ​ដែល​ធ្វើ​ការទទួល​ប្រាក់​ឈ្នួល​ប្រចាំថ្ងៃ ត្រូវ​ទទួល​រង​ការប៉ះពាល់​រាល់​ថ្ងៃ​ដោយសារ​ការផ្អាក​នេះ​នៅតែ​បន្ត ហើយ​ខ្ញុំ​ចង់​រំលឹក​ក្រុម​មន្ត្រី​ក្នុង​តំបន់​ឲ្យ​យក​រឿង​នេះ​មក​ពិចារណា​។​”