ការដេញថ្លៃទីក្រុង Yangon ថ្មី ត្រូវបានប្រគល់កិច្ចសន្យា
ក្រុមហ៊ុនចំនួន ៣ ដែលបានដាក់ដេញថ្លៃ បានទទួលកិច្ចសន្យាក្នុងការសាងសង់អភិវឌ្ឍន៍ទីក្រុង Yangon ថ្មី នៅឯភាគខាងលិចនៃរដ្ឋធានី។
បន្ទាប់ពីត្រូវបានផ្អាកអស់រយៈពេល ១០ខែ រួចមក ដោយសារតែមានការចោទប្រកាន់អំពីកង្វះតម្លាភាពក្នុងការដេញថ្លៃលើកដំបូងរបស់ខ្លួននោះ រដ្ឋាភិបាលបានអនុម័តគម្រោងនេះនៅចុងឆ្នាំ២០១៥។ ក្រុមហ៊ុន Yangon South West Development Public Policy, ក្រុមហ៊ុន Business Capital City Development Ltd និងក្រុមហ៊ុនសំណង់អន្តរជាតិ Shwe Popa បានទទួលរង្វាន់ដេញថ្លៃជាបន្តបន្ទាប់ សម្រាប់គម្រោង ដែលត្រូវបានរំពឹងថានឹងប្រើពេល 10 ឆ្នាំដើម្បីបញ្ចប់។
គម្រោងនេះមិនមែនជាផ្នែកនៃប្លង់ដើមដែលបានស្នើដោយ JICA សម្រាប់អភិវឌ្ឍន៍ទីក្រុង Yangon នោះទេ។ ក្រុមហ៊ុនជាច្រើន កំពុងធ្វើការដើម្បីបង្កើនមូលនិធិពីធនាគារក្នុងតំបន់ និងធនាគារអន្តរជាតិ។