PH Grand Hall announces building to rent for only $120 per table and collaborates with 4 famous chefs
This 2024 PH Grand Hall’s Convention and Wedding Hall, located in Borey Peng Huoth Grand Star Platinum (Boeung Sno), located along National Road 1, has announced a special price of only $ 120 per table. And open to high-quality business companies as partners to provide catering services to their customers.
A new step in this partnership was made in early January between PH Grand Hall and four well-known companies and chefs: World Dining Catering Service, Tang Tech Meng, Chef Seng Hok Heng, Tonlebassac Catering Service is ready to provide catering services to customers who select buildings for weddings, parties, concerts, conferences and more.
PH Grand Hall is the first five-star convention hall and wedding venue in Phnom Penh, located in the heart of Peng Huoth Borey Grand Star Platinum in Chbar Ampov district along National Road No. 1.
The auditorium has a unique European style, 5 floors, a basement, 2 parking spaces and the ground floor, 3 large halls: Euro1, Euro2 and Euro3, 1st floor, and 2 event rooms The second floor has 6 rooms and 8 beautiful and comfortable changing rooms and 1 VIP lounge.
In addition, PH Grand Hall has an indoor and outdoor parking lot that can accommodate more than 4,000 cars and about 1,200 motorcycles, as well as four helicopter parking spaces.
Equipped with the largest LED wall-mounted speakers, equipped with the latest technology with indoor and outdoor lighting can change millions of colours to suit the needs of customers. Weddings and events at PH Grand Hall provide great memories that you will never forget.
In addition, PH Grand Hall is a five-star convention hall and wedding venue with a spacious stove, equipped with air conditioning and appliances, as well as a variety of state-of-the-art machines that guarantee the quality of food and hygiene standards. Advanced food preparation and preparation materials as well.
Therefore, to receive this offer, please contact the team now for special conditions to book a location for your event: 015 333 296/089 999 467