Golden Gate Global, an award-winning real estate investment firm headquartered in San Francisco, CA, is pleased to announce the offering of a brand new opportunity, facilitating U.S. real estate purchases for international buyers across 75 of the most attractive U.S. markets.
According to Steven Kay, Founder and Co-CEO of Golden Gate Global, “In conjunction with our long-term partner, Lennar International, we are proud to offer investors exclusive access to GGG’s high-touch concierge services, offering brand new, state-of-the-art homes in over 1,300 Lennar communities across the United States. We are especially excited to expand our offerings of prime
U.S. real estate in Cambodia,” says Mr. Kay, “as Cambodian buyers have become increasingly attracted to this highly sought-after asset class.”
Golden Gate Global is joined by local Cambodian partner Isaford Co. Ltd in offering high-touch, concierge services whereby Cambodian investors can take advantage of a direct pathway to their U.S. dream home and more.