Bentley Systems បង្ហាញគម្រោងវិស្វកម្មធំៗដោយប្រើកម្មវិធី LumenRT សម្រាប់ NVIDIA Omniverse
ការបង្កើតបទពិសោធន៍ 3D/4D ដ៏អស្ចារ្យ មើលឃើញពីគំរូពិតនៅក្នុងការងាររចនា សាងសង់ និងប្រតិបត្តិការប្រើប្រាស់ សម្រាប់សំណង់ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធតាមរយៈឌីជីថលភ្លោះ នឹងជួយកែលម្អកិច្ចទំនាក់ទំនងគ្នាក្នុងក្រុមការងារ និងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការល្អរវាងអន្តរសា្ថប័ន
ក្រុមហ៊ុន Bentley Systems បានបង្ហាញពីរប្រសិទ្ធិភាពប្រើប្រាស់កម្មវិធី LumenRT សម្រាប់ NVIDIA Omniverse ដំណើរការដោយ iTwin ដែលជាដំណោះស្រាយសម្រាប់អង្គភាពក្នុងឧស្សាហកម្មហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធបង្កើតរូបភាពនិមិ្មតគួរឱ្យទាក់ទាញ ជាមួយល្បឿន និងគុណភាពដែលមិនធ្លាប់មានពីមុនមក ដើម្បីធ្វើការសម្រេចចិត្តជាមួយព័ត៌មានប្រសើរជាងមុន និងជាគន្លឹះប្រកួតប្រជែងដើម្បីទទួលបានគម្រោងជាច្រើនទៀត។
កម្មវិធី LumenRT សម្រាប់ NVIDIA Omniverse គឺជាកម្មវិធីផ្នែកវិស្វកម្មដំបូងគេនៅក្នុងទីផ្សារ ដែលត្រូវបានបង្កើតឡើងនៅលើ Omniverse ដែលជាវេទិកាសម្រាប់បង្កើត និងប្រើប្រាស់នៅក្នុងកម្មវិធី metaverse។ ការរួមបញ្ចូលគ្នានៃ NVIDIA Omniverse និង Bentley iTwin បានផ្តល់ឱ្យយើងទទួលបានបទពិសោធន៍ 3D/4D ពិតៗ ដើម្បីមើលឃើញពីគំរូហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធឌីជីថលភ្លោះប្រសើរជាងមុន។ សមត្ថភាពរួមបញ្ចូលគ្នាកំពុងផ្តល់នូវបទពិសោធន៍ថ្មី និងលទ្ធផលមិនគួរឱ្យជឿសម្រាប់គម្រោងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធដ៏ធំ និងមានលក្ខណៈស្មុគស្មាញបំផុតមួយចំនួនជុំវិញពិភពលោកយើងនេះ។
ការចាប់ផ្តើមប្រើប្រាស់ LumenRT សម្រាប់ NVIDIA Omniverse ដំបូង គឺក្រុមហ៊ុនវិស្វកម្ម Brigantium ជាក្រុមហ៊ុនម៉ៅការសាងសង់សំណង់វិស្វកម្ម និងផ្តល់សេវាកម្មប្រឹក្សាគម្រោងដ៏ធំមួយ បានយកវាទៅប្រើលើគម្រោងរោងចក្រថាមពល ITER នៅភាគខាងត្បូងប្រទេសបារាំង ជាកន្លែងដែលប្រទេសចំនួន 35 កំពុងសហការគ្នាដើម្បីបង្កើតម៉ាស៊ីន tokamak ដើម្បីបង្ខាំង plasm aដោយប្រើដែនម៉ាញេទិកក្នុងទម្រង់ជានំដូណាត់ដ៏ធំបំផុតរបស់ពិភពលោក និងជាឧបករណ៍បង្កើត fusion ដំបូងគេដើម្បីលាយបញ្ចូលគ្នាផលិតចេញជាថាមពលវិជ្ជមានសុទ្ធនៅក្នុងដែន plasma។ ទោះបីជាភាសាទំនាក់ទំនងផ្លូវការសម្រាប់គម្រោង ITER ជាភាសាអង់គ្លេសក៏ដោយ ប៉ុន្តែមានបុគ្គលិកដែលប្រើភាសាកំណើតមានច្រើនជាង 45 ភាសានៅក្នុងការទាក់ទងគ្នាក្នុងការិយាល័យកណ្តាល ហើយអ្វីដែលស្មុគស្មាញក្នុងការធ្វើការួមគ្នា គឺថាមិនមែនអ្នកចូលរួមទាំងអស់សុទ្ធតែទម្លាប់ក្នុងការបកស្រាយគំនូរ 2D និងគំនូសតាង Gantt ជាភាសាអង់គ្លេសនោះទេ។
ដើម្បីជម្នះឧបសគ្គភាសា និងការប្រាស្រ័យទាក់ទងទាំងនេះ ក្រុមហ៊ុន Brigantium បានប្រើប្រាស់ LumenRT សម្រាប់ NVIDIA Omniverse ដើម្បីផ្តល់នូវគំរូអន្តរកម្ម 4D ដែលជួយនូវការទំនាក់ទំនងគ្នាដោយវិចារណញាណសម្រាប់អ្នកគ្រប់គ្នាដែលធ្វើការលើគម្រោង ដែលជំរុញការទំនាក់ទំនងគ្នាកាន់តែប្រសើរ។ ក្រុមហ៊ុន Brigantium រំពឹងថា កំណើនការចូលរួមរបស់អ្នកប្រើប្រាស់ និងមតិកែលម្អនឹងធ្វើឱ្យទំនាក់ទំនងកាន់តែប្រសើរឡើង និងពេលវេលាប្រតិបត្តិលឿនជាងមុន កាត់បន្ថយកំហុស និងថយចុះនូវការបាត់បង់ពេលវេលា ដែលធ្វើឱ្យប្រសិទ្ធភាពការងារក្នុងក្រុមសរុប កើនឡើងរហូតដល់ 80%។
“អានុភាពនៃកម្មវិធី LumenRT សម្រាប់ NVIDIA Omniverse រួមផ្សំជាមួយ iTwin Platform នឹងអនុញ្ញាតឱ្យក្រុមការងារគម្រោងរបស់យើងអាចធ្វើការរួមគ្នាដោយងាយស្រួលនូវគំរូពីឧបករណ៍ឌីហ្សាញជាច្រើន ហើយបង្កើតគំរូរូបភាពដែលអាចមើលឃើញពីវិធីការងារវិស្វកម្មប្រកបដោយភាពជាក់លាក់ និងផ្តោតសំខាន់ដល់គោលគំនិតនៃការរចនាគម្រោង។ ប្រភេទគំរូរូបភាពដែលអាចមើលឃើញទាំងនេះគឺមានសារៈសំខាន់ណាស់សម្រាប់ការយល់គម្រោង” នេះបើបានសម្តីលោក Lynton Sutton នាយកគ្រប់គ្រងនៃក្រុមហ៊ុនវិស្វកម្ម Brigantium។ “កាលពីមុន យើងពឹងផ្អែកលើអ្នកឯកទេសដែលត្រូវបានលះបង់ពេលវេលាសុទ្ធ និងការខិតខំប្រឹងប្រែងដើម្បីឆ្ពោះទៅរកការបង្កើតគម្រោងសំខាន់ៗទាំងនេះ។ តែវាមិនមានប្រសិទ្ធភាពណាស់ណាទេ ប៉ុន្តែចាំបាច់។ ឥឡូវនេះ ជាមួយនឹងកម្មវិធី LumenRT សម្រាប់ NVIDIA Omniverse អ្នកគ្រប់គ្នានៅក្នុងគម្រោងអាចបង្កើតរូបភាពមើលឃើញដ៏គួរឱ្យជក់ចិត្តដោយប្រើរយៈពេលខ្លី និងគុណភាពខ្ពស់ជាងអ្វីដែលអាចធ្វើបានពីមុន។
កម្មវិធី LumenRT សម្រាប់ NVIDIA Omniverse ក៏កំពុងនាំមកនូវការច្នៃប្រឌិតថ្មីដល់គម្រោង Tuas Water Reclamation Plant (TWRP) ដែលកំពុងសាងសង់ដោយ PUB សម្រាប់ទីភ្នាក់ងារគ្រប់គ្រងទឹកស្អាតសិង្ហបុរី។ អ្វីដែលអស្ចារ្យ គឺជំហានដ៏ធំមួយឆ្ពោះទៅរកការកាត់បន្ថយការបំពុលទឹក។ TWRP គឺជាគម្រោងមេហ្គាពហុជំនាញមួយប្រភេទ ដើម្បីសាងសង់កន្លែងប្រព្រឹត្តកម្មទឹកសំណល់ក្នុងគ្រួសារ និងសម្រាប់ឧស្សាហកម្ម។ វិសាលភាព និងភាពស្មុគស្មាញនៃគម្រោងនេះ បានបង្ហាញពីបញ្ហាប្រឈមធំៗក្នុងការសម្របសម្រួល និងការប្រាស្រ័យទាក់ទងគ្នារវាងអ្នកម៉ៅការ 16ក្រុមផ្សេងៗគ្នាលើការរចនា និងការសាងសង់ ដែលតំណាងឱ្យ 3,500 គំរូ BIM ដាច់ដោយឡែកៗពីគ្នា។ “ការរៀបចំកម្មវិធីត្រួតពិនិត្យប្រចាំខែដល់ភាគីពាក់ព័ន្ធ ធ្លាប់ចំណាយពេលវេលាច្រើន – ដើម្បីប្រមូលផ្តុំ និងរៀបចំទិន្នន័យគំរូទាំងអស់ និងបង្កើតការបង្ហាញជាមួយវីដេអូដើម្បីចែករំលែកគ្រប់ភាគី។ ប៉ុន្តែជាមួយនឹងការគ្រប់គ្រងគំរូ BIM របស់ ProjectWise ដំណើរការដោយ iTwin ការប្រមូលផ្តុំទិន្នន័យគឺងាយស្រួល” នេះបើតាមលោក OhSung Kwan អ្នកគ្រប់គ្រង TWRP BIM ជាមួយក្រុមហ៊ុន Jacobs ។ “ជាមួយនឹង LumenRT សម្រាប់ NVIDIA Omniverse ការរៀបចំ renders និងផលិតវីដេអូគឺចំណាយពេលតិចជាងមុនច្រើន ហើយយើងអាចស្វែងរកជម្រើសកាន់តែច្រើនជាមួយនឹងបច្ចេកវិទ្យា VR ដ៏អស្ចារ្យ។ ជាមួយនឹងដំណោះស្រាយទាំងនេះរួមគ្នា យើងបានកាត់បន្ថយពេលវេលារៀបចំសម្រាប់វគ្គត្រួតពិនិត្យគំរូ សន្សំការចំណាយលើគម្រោង និងអនុញ្ញាតឱ្យមានពេលវេលាបន្ថែមទៀតដើម្បីផ្តោតលើកិច្ចសហប្រតិបត្តិការជាមួយអតិថិជន។ នេះបើតាមការបញ្ជាក់បន្ថែមរបស់លោក។
តាមរយៈការប្រើប្រាស់គំរូរួម iTwin ដើម្បីបង្ហាញពីកម្មវិធី LumenRT សម្រាប់ NVIDIA Omniverse អនុញ្ញាតឱ្យមានការផ្លាស់ប្តូរយ៉ាងឆាប់រហ័ស ដែលសម្រួលដល់លំហូរការងារតាមរយៈការមើលឃើញរូបភាពគំរូដោយភ្ជាប់ដោយផ្ទាល់ទៅប្រព័ន្ធឌីជីថលភ្លោះនៃហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធរួមតែមួយ ដូច្នេះនៅពេលដែលការផ្លាស់ប្តូរកើតឡើង ពួកវាត្រូវបានធ្វើសមកាលកម្ម (synchronized) ដោយស្វ័យប្រវត្តិ និងអនុញ្ញាតឱ្យភាគីពាក់ព័ន្ធគម្រោងអាចពិនិត្យមើលសុវត្ថិភាពឡើងវិញដើម្បីធានាគុណភាព និងការផ្លាស់ប្តូរការឌីហ្សាញ។ ក្រុមការងារគម្រោងក៏អាចបង្កើតបទពិសោធន៍នៃការរចនារូបនិម្មិត VR និងការពិតបន្ថែម AR សម្រាប់ភាគីពាក់ព័ន្ធផងដែរ ដោយវាអាចបង្កើនសមត្ថភាពក្នុងការស្វែងរកកាន់តែប្រសើរឡើងសម្រាប់ការមើលរូបភាពគំរូពិតនៃគម្រោង។ នៅពេលដែលគម្រោងកាន់តែធំ និងស្មុគ្រស្មាញជាងមុន បទពិសោធន៍នៃការរចនារូបនិម្មិត VR និងការពិតបន្ថែម AR តាមរយៈឧបករណ៍ស្មាតហ្វូន នឹងជួយទាក់ទាញចំណាប់អារម្មណ៍អ្នកមើល ដែលនេះជាការប្រកួតប្រជែងឈានមុខគេ។
ខណៈពេលដែលក្រុមហ៊ុន Brigantium និង PUB កំពុងទទួលបានអត្ថប្រយោជន៍ពីការទំនាក់ទំនង និងការសហការកាន់តែប្រសើរឡើង ក្រុមហ៊ុនផ្តល់សេវាកម្មប្រឹក្សាជំនាញវិស្វកម្ម WSP ក៏បានប្រើប្រាស់ LumenRT នៃ NVIDIA Omniverse និង iTwin Platform ជាកម្មវិធីទាក់ទាញសម្រាប់ការដេញថ្លៃឈ្នះគម្រោងថ្មីៗផងដែរ។ WSP កំពុងប្រើប្រាស់ LumenRT នៃ NVIDIA Omniverse ដើម្បីផលិតរូបភាពដ៏គួរឱ្យទាក់ទាញសម្រាប់គម្រោង I-5 Interstate Bridge Replacement (IBR) ដែលមានតម្លៃរាប់ពាន់លានដុល្លារឆ្លងកាត់រវាងរដ្ឋ Oregon និង Washington នៅក្នុងសហរដ្ឋអាមេរិក។ បើយើងពិនិត្យមើលស្ពាន Interstate ដែលមានស្រាប់ បានបម្រើជាផ្លូវពាណិជ្ជកម្មដ៏សំខាន់សម្រាប់សេដ្ឋកិច្ចក្នុងតំបន់ ប៉ុន្តែហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធវ័យចំណាស់នេះមិនគ្រប់គ្រាន់សម្រាប់ចរាចរណ៍ទំនើបនោះទេ ហើយក៏ប្រឈមនឹងហានិភ័យនៃការដួលរលំក្នុងករណីមានការរញ្ជួយដីដ៏ធំផងដែរ។
ដូចនេះហើយ បានជានាយកដ្ឋានដឹកជញ្ជូនរដ្ឋវ៉ាស៊ីនតោន (WSDOT) និងនាយកដ្ឋានដឹកជញ្ជូនរដ្ឋអូរីហ្គិន (ODOT) កំពុងគាំទ្រដល់ការប្រើប្រាស់ឌីជីថលភ្លោះដែលត្រូវបានបង្កើតឡើងនៅលើវេទិកា iTwin ពេញលេញ ដើម្បីបង្ហាញជាសាធារណៈជាមួយនឹងគំនិត តាមរយៈការរចនាលម្អិត ចូលទៅក្នុងការសាងសង់ និង ការសន្មត់សម្រាប់ប្រតិបត្តិការបន្ត សម្រាប់ការគ្រប់គ្រងស្ពាននេះនាពេលអនាគត។ អត្ថប្រយោជន៍មួយក្នុងចំណោមអត្ថប្រយោជន៍ជាច្រើនចំពោះវិធីសាស្រ្តនេះគឺថា វាអនុញ្ញាតឱ្យ WSP ធ្វើសមកាលកម្ម (synchronized) សំណុំការផ្លាស់ប្តូរ និងបង្កើតរូបភាពដែលអាចមើលឃើញអនាគតដូចក្នុងបច្ចុប្បន្នភាពយ៉ាងឆាប់រហ័សដោយមិនចាំបាច់ចំណាយពេលទាញទិន្នន័យចេញចូលឡើយ។
“ក្រុមហ៊ុន WSP បានប្តេជ្ញាចិត្តក្នុងការប្រើប្រាស់កម្មវិធីហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធឌីជីថលភ្លោះនេះដើម្បីផ្តល់ផលប្រយោជន៍ឱ្យបានច្រើន និងបង្កើតរូបភាពមើលឃើញដ៏គួរឱ្យទាក់ទាញ បានឆាប់រហ័ស និងងាយស្រួលជាមុន ដោយផ្តល់ជូនភាគីពាក់ព័ន្ធអាចទទួលបានព័ត៌មាន និងប្រៀបបានចូលរួមក្នុងគម្រោងបានគ្រប់ពេលវេលាតាមរយៈការឆ្នៃប្រឌិតខាងលើ ហើយនេះជាគន្លឹះដែល WSP ដេញថ្លៃឈ្នះគម្រោងដ៏ធំនេះ។” នេះបើតាមការលើកឡើងរបស់លោក Tom Coleman អនុប្រធាន WSP ប្រចាំសហរដ្ឋអាមេរិក។ លោកបានបន្ថែមថា “លំហូរការងាររបស់ Bentley ក្នុងដំណាក់កាលរៀបចំប្លង់គំនិត បានអនុញ្ញាតឱ្យយើងចូលរួមជាមួយភាគីពាក់ព័ន្ធបានយល់គ្នាយ៉ាងឆាប់រហ័ស និងកាន់តែមានប្រសិទ្ធភាព។ យើង​អាច​ផលិត​គំនិត​ច្នៃ​ប្រឌិត​បានច្រើន​ជាង​គំនិតដែលយើង​ធ្លាប់​ប្រើពី​បុរាណ។
ការបកស្រាយខាងលើនេះជាប្រវត្តិរឿងនៃការចាប់ផ្តើមដោយជោគជ័យចេញពីការប្រើកម្មវិធី LumenRT សម្រាប់ NVIDIA Omniverse ដែលឥឡូវនេះ គឺត្រូវបានប្រកាសប្រើជាផ្លូវការ។
“លទ្ធផលដែលសម្រេចបានដោយអ្នកប្រើប្រាស់ដំបូងបង្អស់នៃកម្មវិធី LumenRT សម្រាប់ NVIDIA Omniverse បានបង្ហាញពីអត្ថប្រយោជន៍ពិសេសមួយសម្រាប់ក្រុមការងារក្នុងគម្រោងដែលធ្វើការជាមួយប្រព័ន្ធឌីជីថលភ្លោះក្នុងវិស័យហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ ដោយផ្តល់នូវលំហូរការងារឌីជីថលភ្លោះថ្មីដ៏មានអានុភាពដែលធ្វើឱ្យគេអាចមើលឃើញរូបភាព និងមានអត្ថប្រយោជន៍ដើម្បីអនុវត្តលើគម្រោងគ្រប់ខ្នាត” ។ នេះបើតាមការបញ្ជាក់របស់ Lori Hufford អនុប្រធានកិច្ចសហប្រតិបត្តិការផ្នែកវិស្វកម្ម នៃក្រុមហ៊ុន Bentley System។
ការរួមបញ្ចូលគ្នានៃ iTwin និង NVIDIA Omniverse បានផ្តល់នូវបទពិសោធន៍ដល់អ្នកប្រើប្រាស់ទទួលបានប្រសិទ្ធភាពខ្ពស់ដែលមិនអាចប្រៀបផ្ទឹមបានសម្រាប់អង្គភាពដែលអនុវត្តគម្រោងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ។ ProjectWise ដំណើរការដោយ iTwin ប្រើប្រាស់ schemas ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធរបស់ Bentley ដើម្បីតម្រឹមទិន្នន័យ និងឯកសាររចនាតាមរយៈវិញ្ញាសាជាច្រើន ដោយគូសផែនទីព័ត៌មានទៅជាគ្រោងការណ៍ទូទៅដែលបើកចំហ និងអាចអភិវឌ្ឍពង្រីកបន្ថែមបាន។ លទ្ធផលគឺទិន្នន័យទាំងអស់ត្រូវបានរក្សាទុក និងមិនបាត់បង់នៅតាមផ្លូវឡើយ ហើយវាអាចគ្រប់គ្រងទ្រព្យសកម្មដែលជាគម្រោងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធបានគ្រប់ដំណាក់កាលទាំងអស់។
“ការបង្កើតគំរូរូបភាពតាមលំនាំចាស់សម្រាប់ប្រើក្នុងគម្រោងក្នុងអំឡុងពេលអនុវត្តការងារដែលកំពុងដំណើរការអាចចំណាយពេលច្រើន ជាពិសេសនៅពេលដែលយើងត្រូវការបញ្ចូលគ្នា ឬដាក់ដាច់ដោយឡែកតាមបែបបទ ឬផ្នែកជាក់លាក់នៃគំរូ ដែលមានន័យថា មានឯកសារជាច្រើនដែលត្រូវបែងជាលក្ខណៈ manual។ នេះបើតាមការបញ្ជាក់របស់លោក Jarred Myburg អ្នកគ្រប់គ្រងផ្នែកអភិវឌ្ឍន៍ – ឧបករណ៍រចនា & វីហ្សួល នៃក្រុមហ៊ុន Hatch។ សម្រាប់គាត់ “ការតម្រឹមទិន្នន័យគំរូដោយ iTwin បានធ្វើឱ្យមានភាពងាយស្រួលក្នុងការប្រើប្រាស់ LumenRT សម្រាប់ NVIDIA Omniverse ដែលជួយសម្រួលដល់ការបង្កើតរូបភាពមើលឃើញជា VR នៃផ្នែកផ្សេងៗជាគំរូនៅគ្រប់ដំណាក់កាលផ្សេងៗគ្នា និងប្រាប់ពីប្រវត្តិ និងទិន្នន័យគម្រោងសំខាន់ៗបានលឿនជាងមុននៅក្នុងរូបភាពនោះ ធ្វើឱ្យការមើលឃើញរូបភាពកាន់តែមានប្រសិទ្ធភាពក្នុងការប្រើប្រាស់ទូទាំងគម្រោង។ ”
“ទំហំ និងភាពស្មុគស្មាញនៃគម្រោងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធដែលបានពិពណ៌នានៅទីនេះ បានបង្ហាញពីតម្រូវការសម្រាប់រូបភាពមើលឃើញជា VR តាមពេលវេលាជាក់ស្តែងដែលគាំទ្រដោយ AI ដើម្បីជំរុញការអនុវត្តឱ្យទទួលបានជោគជ័យ និងការផ្តល់គម្រោងទាំងនេះតាមរយៈការប្រាស្រ័យទាក់ទងដែលប្រសើរជាមុនទៅគ្រប់ភាគីពាក់ព័ន្ធ។ មានន័យថា iTwin និង NVIDIA Omniverse ជួយដោះស្រាយបញ្ហាទាំងនេះ” នេះជាការលើកឡើងរបស់លោក Richard Kerris អនុប្រធាននៃប្រព័ន្ធអេកូអភិវឌ្ឍន៍ Omniverse នៃក្រុមហ៊ុន NVIDIA។
ជារួម NVIDIA Omniverse ផ្តល់នូវក្រាហ្វិចសម្រាប់បច្ចេកវិទ្យាសប្បនិម្មិតឆ្លាតវៃ AI-enhanced, ការបង្កើតរូបភាពមើលឃើញតាមពេលវេលាជាក់ស្តែង និងធ្វើគំរូរូបភាពនៃគម្រោងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធឌីជីថលភ្លោះ ដែលអនុញ្ញាតឱ្យមាតិកាឌីជីថលមានភាពត្រឹមត្រូវក្នុងកម្រិតវិស្វកម្ម ឬពិនិត្យមើលក្នុងកម្រិតមីលីម៉ែត្រជាមួយនឹងរូបភាពនិម្មិត និងអាចប្រើបាននៅលើឧបករណ៍ជាច្រើន រួមទាំងកម្មវិធី Internet Browserផងដែរ ដូចជា កុំព្យូទ័រ ថេប្លេត និងឧបករណ៍ VR និង AR ពីគ្រប់ទីកន្លែងជាសាកល។
រ៉េអាក់ទ័រកម្តៅ—រូបថតរបស់ Brigantium Engineering
វីដេអូ:រ៉េអាក់ទ័រកម្តៅអន្តរជាតិ—វីដេអូផ្តល់សិទ្ធិដោយ Brigantium Engineering
គម្រោង​ប្រព្រឹត្តកម្មទឹកកខ្វក់ចេញជាទឹកស្អាត​—រូបភាពផ្តល់សិទ្ធិដោយ PUB ទីភ្នាក់ងារទឹកស្អាតសិង្ហបុរី និង Jacobs