ក្រុមហ៊ុន Bentley Systems បានប្រកាសជ័យលាភីទាំង ១២ សម្រាប់ពានរង្វាន់ Going Digital Awards ប្រចាំឆ្នាំ 2025 ដែលជាពានដែលមានកិត្យានុភាពមួយ ឬហៅមួួយទៀតថា Oscar ក្នុ្ងងវិស័យសំណង់ និងវិស្វកម្មលំដាប់ពិភពលោក។
កម្មវិធីប្រគល់ពានរង្វាន់នេះត្រូវបានប្រកាសនៅថ្ងៃទី 17 ខែតុលា ឆ្នាំ 2025 ក្នុងអំឡុងសន្និសីទ Bentley’s Year in Infrastructure 2025 នៅឯទីក្រុង Amsterdam ដែលទស្សនាវដ្ដីសំណង់ និងអចលនទ្រព្យមានឱកាសចូលរួមផងដែរ។។
ជ័យលាភីទាំង 12 ប្រភេទ ត្រូវបានជ្រើសរើសពីគម្រោងជិត 250 ដែលមកពីក្រុមហ៊ុនសរុប 47 ប្រទេស។ គម្រោងទាំងនេះបង្ហាញពីរបៀបដែលភាពជឿនលឿនផ្នែកឌីជីថល វិស្វកម្មឌីជីថល និង AI ។
ស្ពាន និងផ្លូវរូងក្រោមដី
Italferr S.p.A. (ប្រទេសអ៊ីតាលី) – ការប្រើប្រាស់បច្ចេកវិទ្យាឌីជីថលសម្រាប់ការកែលម្អការគ្រប់គ្រងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ
ទីក្រុង
Voyants Solutions Private Ltd. (ឥណ្ឌា) – ការរៀបចំផែនការមេ ការរចនាលម្អិត និងការគ្រប់គ្រងគម្រោងនៃទីប្រជុំជន Atal Puram ទីក្រុង Agra ប្រទេសឥណ្ឌា
សំណង់
Deloitte and Vale (ប្រេស៊ីល) – ការប្រើ SYNCHRO 4D សម្រាប់រោងចក្រផលិតធ្យូងថ្មដំបូងគេរបស់ពិភពលោក (First Iron Ore Briquetting Plant)
ថាមពល
Baosteel Engineering & Technology Group Co., Ltd. (ប្រទេសចិន) – គម្រោងសំណង់ឆ្លាតវៃឌីជីថលសម្រាប់រោងចក្រដែកដោយផ្អែកលើបច្ចេកវិទ្យា Bentley
ភូមិសាស្ត្រ 3D
អាជ្ញាធរអភិវឌ្ឍន៍តំបន់ Al Madinah (MDA) (អារ៉ាប៊ីសាអូឌីត) – វេទិកាទិន្នន័យទីក្រុង Manarah
គម្រោងសំណង់
Egis (ប្រទេសបារាំង) – Canal Seine Nord Europe
ផ្លូវដែក
PT Kereta Api Indonesia (Persero) (ឥណ្ឌូនេស៊ី) – ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធឆ្លាតវៃដោយ KAI & AssetWise Linear Analytics
ផ្លូវថ្នល់និងផ្លូវហាយវេ
Jabatan Kerja Raya Sarawak (JKRS) (ម៉ាឡេស៊ី) – Sarawak Sabah Link Road ដំណាក់កាលទី 2
វិស្វកម្មរចនាសម្ព័ន្ធ
AVS Engineers | ISID Architect, Nikhil Mahashur and Associates, Structural Engineer វិមាន Fairmont Udaipur
ការធ្វើគំរូ និងការវិភាគលើផ្ទៃរង
Fervo Energy (សហរដ្ឋអាមេរិក) – ស្ថានីយ៍ Cape
ស្ថានីយបញ្ជូន និងស្ថានីយចែកចាយអគ្គិសនី
ក្រុមវិស្វកម្មថាមពលចិន Guangxi Electric Power Design Institute Co., Ltd. (ប្រទេសចិន) – ការអនុវត្តបច្ចេកវិទ្យាឆ្លាតវៃឌីជីថល GIS + BIM សម្រាប់គម្រោងការបញ្ជូនថាមពល និងបំលែងថាមពល 500kV របស់ Guangxi Nanning ភាគខាងត្បូងប្រទេសចិន។
ទឹក និងសំណល់
PT Wika Tirta Jaya Jatiluhur (WTJJ) (ឥណ្ឌូនេស៊ី) – SPAM ក្នុងតំបន់ Jatiluhur I
លើសពី ១២ ក្រុមនេះ ក៏មានពានកិត្តិយសរបស់ស្ថាបនិកផងដែរ។ គម្រោងគំរូចំនួន 18 ត្រូវបានទទួលស្គាល់ជាបុគ្គលស្ថាបនិកឆ្នើមសម្រាប់ការជំរុញហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធរបស់ពិភពលោក ដែលឆ្លុះបញ្ចាំងពីបេសកកម្មរបស់ក្រុមហ៊ុន។
ដោយឡែក ពានរង្វាន់អ្នកអប់រំប្រចាំឆ្នាំ បានទៅ Irfaan Peerun មកពីសាកលវិទ្យាល័យ Griffith ប្រទេសអូស្ត្រាលី។
ពានរង្វាន់កិត្តិយសសម្រាប់ Bentley Founders’ Honors៖
ក្នុងអំឡុងពេលនៃប្រកាសពានរង្វាន់ របស់គណៈកម្មការរៀបចំកម្មវិធីរបស់ Bentley ក៏បានទទួលស្គាល់គម្រោងចំនួន 18 គម្រោង ជាមួយនឹងស្ថាបនិកកិត្តិយសផងដែរ ដោយបានជ្រើសរើសជាលក្ខណៈបុគ្គលនៃពានរង្វាន់របស់ Bentley Founders’ Honors ដែលបានបង្ហាញគម្រោងគំរូមួយចំនួនរបស់បុគ្គល និងអង្គការដែលឆ្លុះបញ្ចាំងពីបេសកកម្មរបស់ពួកគេក្នុងការជំរុញហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធពិភពលោកសម្រាប់គុណភាពជីវិតកាន់តែប្រសើរ។
អ្នកទទួលពានរង្វាន់កិត្តិយសរបស់ស្ថាបនិកឆ្នាំ 2025 រួមមាន៖
• ក្រុមហ៊ុន AECOM (ចក្រភពអង់គ្លេស) – បានទទួលស្គាល់លើការបង្ហាញប្រព័ន្ធផ្លូវដែកស្ថានី​យរថភ្លើងខាងលិចដ៏ធំ Oak ទូទៅ
• ក្រុមហ៊ុន Ansys RF Channel Modeler for NASA Lunar Mission Planning (The Moon) – ឈ្នះពីការបង្ហាញ NASA Lunar Mission Planning for Ground Subscribers on the Moon
• ក្រុមហ៊ុន Aquawolf (សហរដ្ឋអាមេរិក) – បានទទួលស្គាល់លើការបង្ហាញគំរូបង្គោលដ៏មានប្រសិទ្ធភាព និងឆ្លាតវៃសម្រាប់ការពារព្យុះអគ្គីភ័យ Fire Zones to Storms
• ក្រុមហ៊ុន Arcadis (អូស្ត្រាលី) – បានទទួលស្គាល់លើការបង្ហាញ Coffs Harbor bypass
• ក្រុមហ៊ុន Aurecon (នូវែលសេឡង់) – ឌីជីថលទីក្រុង៖ បានទទួលស្គាល់លើការបង្ហាញគំនិតបំប្លែងវិស្វកម្មផ្ទៃលើនៃការវាស់វែង
• ក្រុមហ៊ុន citiME Consultancy LLC (United Arab Emirates) – បានទទួលស្គាល់លើការបង្ហាញគំរូចល័តខ្នាតតូចក្នុងការដឹកជញ្ជូនយុទ្ធសាស្ត្ររបស់ Abu Dhabi
• ក្រុមហ៊ុន DC Water (សហរដ្ឋអាមេរិក) – បានទទួលស្គាល់លើការបង្ហាញប្លង់មេទៅជារូបពិត ក្នុងការអនុវត្តឌីជីថលភ្លោះរបស់ DC Water
• ក្រុមហ៊ុនសំណង់ DPR (សហរដ្ឋអាមេរិក) – បានទទួលស្គាល់លើការបង្ហាញការងារកសាងដោយយកចិត្តទុកដាក់៖ ផែនការ 4D គ្មានខ្លាញ់សម្រាប់មន្ទីរពេទ្យកុមារ
• ក្រុមហ៊ុន Environmental Systems Lab, សាកលវិទ្យាល័យ Cornell (សហរដ្ឋអាមេរិក) – បានទទួលស្គាល់លើការបង្ហាញគម្រោងថាមពល Atlas ជាឌីជីថលភ្លោះសម្រាប់ការបំបែកភាគហ៊ុនអគាររបស់ Ithaca
• ក្រុមហ៊ុន Forte និង Tablada, Inc. (សហរដ្ឋអាមេរិក) – បានទទួលស្គាល់លើការបង្ហាញស្ថានីយបូមទឹកប្រឡាយផ្លូវលេខ 17 ក្នុងឌីជីថលភ្លោះ
• ក្រុមហ៊ុន Geoambiente S/A (ប្រេស៊ីល) – បានទទួលស្គាល់លើការបង្ហាញគំរូគុណភាពកម្រិតខ្ពស់សម្រាប់ដំណោះស្រាយទឹកក្រោមដីដោយប្រើ Leapfrog
• សាកលវិទ្យាល័យបច្ចេកវិទ្យា Kaunas (KTU) (លីទុយអានី) – បានទទួលស្គាល់លើការបង្ហាញឌីជីថលភ្លោះក្នុងការរៀបចំវាយតម្លៃប្រតិបត្តិការគ្រប់គ្រងកាបូន
• ក្រុមការងារ Leviatan (រ៉ូម៉ានី) – បានទទួលស្គាល់លើការបង្ហាញផែនការ 4D ដ៏ប្រសើរសម្រាប់ការរៀបចំកន្លែងហ្វឹកហ្វឺនយោធា
• ក្រុមហ៊ុន Ormat Technologies Inc. (Dominica) – បានទទួលស្គាល់លើការបង្ហាញគំរូគម្រោង Roseau Valley Geothermal
• ក្រុមហ៊ុន PowerChina Henan Electric Power Survey & Design Institute Co., Ltd. (ប្រទេសចិន) – បានទទួលស្គាល់លើការបង្ហាញរបៀបវាយតម្លៃហានិភ័យទឹកជំនន់នៃអនុស្ថានីយ ក្នុងការត្រួតពិនិត្យ និងប្រព័ន្ធព្រមានជាមុន
• ក្រុមហ៊ុន PT Hutama Karya (ឥណ្ឌូនេស៊ី) – បានទទួលស្គាល់លើការបង្ហាញគម្រោងផ្លូវ Trans Papua – ផ្នែក Mamberamo-Elelim
• ក្រុមហ៊ុន PT Pertamina ថាមពលកំដៅផែនដី (ឥណ្ឌូណេស៊ី) – បានទទួលស្គាល់លើការបង្ហាញ គម្រោង Lumut Balai Unit-3
• ក្រុមហ៊ុន Shanghai Investigation, Design & Research Institute Co., Ltd. (ប្រទេសចិន) – ជាការច្នៃប្រឌិតឌីជីថលនៅក្នុងវដ្តជីវិតពេញលេញនៃថាមពលខ្យល់នៅតាមតំបន់ឆ្នេរសមុទ្រ
ពានរង្វាន់ Bentley-Envision សម្រាប់ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធប្រកបដោយនិរន្តរភាព
ជាពានរង្វាន់ Bentley-Envision សម្រាប់ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធប្រកបដោយនិរន្តរភាពបានទទួលស្គាល់នូវគម្រោងពានរង្វាន់ Going Digital Award ដែលឈានមុខគេលើសពីឧត្តមភាពបច្ចេកវិទ្យា និងជាតម្លៃសេដ្ឋកិច្ច ដើម្បីបង្ហាញពីផលប៉ះពាល់បរិស្ថាន និងសង្គមដ៏ពិសេសដែលអាចវាស់វែងបាន។
អ្នកទទួលពានរង្វាន់ Bentley-Envision គឺ៖
• ក្រុមហ៊ុន GeoStruXer (អារ៉ាប៊ីសាអូឌីត) – Seismic Rehabilitation of Creeping Ground ដោយប្រើ Micropiled PTRaft
រាល់ការដាក់ស្នើរបស់ Bentley-Envision ត្រូវបានត្រួតពិនិត្យដោយវិទ្យាស្ថានសម្រាប់ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធនិរន្តរភាព (ISI) ដែលជាអង្គការមិនរកប្រាក់ចំណេញដែលអភិវឌ្ឍ និងគ្រប់គ្រងក្របខ័ណ្ឌហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធប្រកបដោយនិរន្តរភាពEnvision® ដោយភាពជាដៃគូជាមួយក្រុមនិរន្តរភាពរបស់ Bentley ។
ពានរង្វាន់ជាអ្នកអប់រំប្រចាំឆ្នាំ
ពានរង្វាន់ជាអ្នកអប់រំប្រចាំឆ្នាំរបស់ Bentley Systems បានផ្តល់កិត្តិយសដល់អ្នកជំនាញផ្នែកសិក្សាអប់រំ ដែលបានរួមចំណែកយ៉ាងលេចធ្លោក្នុងការអប់រំផ្នែកកម្មវិធីសូហ្វវែរហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ។ ជ្រើសរើសដោយគណៈកម្មវាយតម្លៃឯករាជ្យ អ្នកឈ្នះត្រូវបានទទួលស្គាល់សម្រាប់វិធីសាស្រ្តបង្រៀនប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិត ផ្តល់ឥទ្ធិពលដល់សិស្សនិស្សិតដែលបានចូលរួម និងការរួមបញ្ចូលបច្ចេកវិទ្យាវិស្វកម្មទំនើបទៅក្នុងកម្មវិធីសិក្សា។