វិនិយោគផ្ទាល់ពីបរទេសលើវិស័យអចលនទ្រព្យ មានទឹកប្រាក់វិនិយោគជិត ៥ប៊ីលានដុល្លារ​ក្នុងឆ្នាំ២០២១
ការវិនិយោគផ្ទាល់ពីបរទេសលើវិស័យអចលនទ្រព្យ មានទឹកប្រាក់វិនិយោគសរុប ប្រមាណ ៤,៩ប៊ីលានដុល្លារ​ក្នុងឆ្នាំ២០២១ ខណៈវិស័យសំណង់មានទឹកប្រាក់វិនិយោគប្រមាណ ១,៦ប៊ីលានដុល្លារ។​
វិនិយោគពីប្រទេសចិន ឈរលំដាប់លេខ១ មានតម្លៃវិនិយោគសរុប ១៨ប៊ីលានដុល្លារ​ ក្នុងនោះការវិនិយោគលើវិស័យអចលនទ្រព្យ រួមចំណែក ១០,៧ភាគរយ និងលើវិស័យសំណង់ រួមចំណែគ ៥,២ភាគរយ។​ យោងតាមរបាយការណ៍របស់ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា។
វិនិយោគផ្ទាល់ពីបរទេស ពីប្រទេសកូរ៉េខាងត្បូង លើវិស័យអចលនទ្រព្យ មាន២៦,៥ភាគរយ និងវិស័យសំណង់ ៣,២ភាគរយ នៃវិនិយោគសរុប ៤,៩ប៊ីលានដុល្លារ ខណៈវិនិយោគពីប្រទេសសឹង្ហបុរី មាន២៣ភាគរយ លើវិស័យអចលនទ្រព្យ និងលើវិស័យសំណង់ ១,២ភាគរយ នៃទុនវិនិយោគសរុប ២,៧ប៊ីលានដុល្លារ។​
យោងតាមរវាយរបាយការណ៍ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា គិតត្រឹមចុងឆ្នាំ២០២១ វិនិយោគផ្ទាល់បរទេសនៅកម្ពុជានៅបន្តមានភាពរឹងមាំ មានទឹកប្រាក់វិនិយោគ ៤១ ប៊ីលានដុល្លារ កើនឡើង ១១,២%  ធៀបនឹងចុងឆ្នាំ២០២០ ដែលគាំទ្រដោយវិនិយោគពី ចិន កូរ៉េខាងត្បូង វៀតណាម សិង្ហបុរី ជប៉ុន និងម៉ាឡេស៊ី ក្នុងវិស័យហិរញ្ញវត្ថុ កម្មន្តសាល អចលនទ្រព្យ សណ្ឋាគារនិងភោជនីយដ្ឋាន កសិកម្ម និងសំណង់។ នេះបើយោងតាមធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា។​ (អានបន្ថែម)