ក្រុមហ៊ុនសាងសង់របស់ប្រទេសម៉ាទ្បេស៊ីបានធ្វើការតវ៉ានឹងច្បាប់ថ្មីស្តីពីកម្មករបរទ
កិច្ចចាប់ផ្តើមថ្មីមួយរបស់រដ្ឋាភិបាលម៉ាទ្បេស៊ីក្នុងការបង្កើនពន្ធលើកម្មករបរទេសសម្រាប់ក្រុមហ៊ុនសាងសង់ ធ្វើឲ្យមានការតវ៉ាពីឧស្សាហកម្មមួយនេះ។
ចាប់ពីថ្ងៃទី០១ ខែមករា ឆ្នាំ២០១៧នេះ ក្រុមហ៊ុនសំណង់បានតម្រូវឲ្យបង់ប្រាក់ចំនួន ៤១៣ដុល្លារ សម្រាប់កម្មករម្នាក់ គឺកើនទ្បើងពី ២១៣ដុល្លារ។ និយោជកទាំងអស់ដែលមានកម្មករបរទេសចំនួនប្រហែល ៩សែននាក់ បានជឿថាការរតម្លើងថ្លៃនេះ នឹងទាញយកនូវការចំណាយបន្ថែមចំនួន ៤៤៧លានដុល្លារ ពីឧស្សាហកម្មនេះ ហើយធ្វើឲ្យការប្រកួតប្រជែងក្នុងឧស្សាហកម្មនេះបានថយចុះ។
នៅឯសន្និសិទ្ធ ថ្ងៃទី៩ ខែមករា នេះ លោក Foo Chek Lee, ប្រធានសមាគមសាងសង់របស់ប្រទេសម៉ាទ្បេស៊ីបាននិយាយថា ប្រាក់ទាំងនោះគួរតែយក ទៅប្រើប្រាស់ “ក្នុងការធ្វើទំនើបកម្មតិចណូទ្បូជីថ្មីៗ និងផ្នែកមេកានិច ដើម្បីអភិវឌ្ឍ និង បង្កើនផលិតភាពការងារ ហើយវានឹងជួយកាត់បន្ថយការពឹងផ្អែកលើពលករបរទេស ក្នុងពេលអនាគតខាងមុខដ៏វែង” នេះបើយោងតាមសារព័ត៌មាន Malay Mail Online៕