ពានរង្វាន់អចលនទ្រព្យ​ PropertyGuru កម្ពុជាលើកទី៩ ធ្វើការទទួលស្គាល់គម្រោងអភិវឌ្ឍន៍ និងការរចនាកំពូល
ក្រុមហ៊ុន OCIC GROUP ទទួលបានកិត្តិយសសម្រាប់គម្រោងប្រណិតប្រកបដោយនិរន្តរភាព ខណៈ V.I Land Investment CO., LTD. និង LP Residences CO., LTD បង្ហាញនូវឧត្តមភាននៃការរចនារបស់ពួកគេ
ភ្នំពេញ កម្ពុជា — នៅថ្ងៃនេះ កម្មវិធីពានរង្វាន់អចលនទ្រព្យ PropertyGuru កម្ពុជាលើកទី៩ ដែលគាំទ្រដោយ CBRE កម្ពុជាបានប្រារព្ធការអបអរសាទរទៅកាន់ក្រុមហ៊ុនល្បីៗដែលជាតំណាងនៃវិស័យអចលនទ្រព្យដ៏ល្អបំផុតនៅក្នុងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។
PropertyGuru Group ដែលជាក្រុមហ៊ុនបច្ចេកវិទ្យាអចលនទ្រព្យឈាន​មុខគេ​នៅ​អាស៊ីអាគ្នេយ៍បានប្រកាសអ្នកឈ្នះពានរង្វាន់អចលនទ្រព្យរបស់ខ្លួនក្នុងអំឡុងពេលអាហារថ្ងៃត្រង់សំណេះសំណាលអន្តរជាតិផ្តាច់មុខ
អ្នកឈ្នះទទួលបានពានមាសដ៏មានកិត្យានុភាពក្នុងអំឡុងពេលពិធីពិសារអាហារថ្ងៃត្រង់សំណេះសំណាលអន្តរជាតិនៃកម្មវិធីពានរង្វាន់អចលនទ្រព្យ PropertyGuru អាស៊ីដែលប្រារព្ធឡើងនៅសណ្ឋាគារ The Athenee ដែលជាសណ្ឋាគារប្រណិតនៅទីក្រុងបាងកក។
ក្នុងចំណោមអ្នកសម្រេចសមិទ្ធិផលលេចធ្លោនានា ក្រុមហ៊ុន OCIC Group បានទទួលពានរង្វាន់ការរចនាប្រកបដោយនិរន្តរភាពសម្រាប់គម្រោង Connexion ដែលបង្ហាញពីការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់ក្រុមហ៊ុនចំពោះ ESG។ ក្រុមហ៊ុនក៏ទទួលបានពានរង្វាន់គម្រោងអភិវឌ្ឍន៍ទីក្រុងល្អបំផុត សម្រាប់ទីក្រុងកោះពេជ្រផងដែរ។
ទីក្រុងកោះពេជ្រ ដោយក្រុមហ៊ុន OCIC Group កម្មវិធីពានរង្វាន់អចលនទ្រព្យ PropertyGuru កម្ពុជា
នៅក្នុងប្រភេទការរចនា ក្រុមហ៊ុន V.I Land Investment Co., Ltd. បានឈ្នះពានរង្វាន់ ការរចនាស្ថាបត្យកម្មគេហដ្ឋានល្អបំផុត (Greater Phnom Penh) សម្រាប់គម្រោង Vong Residence ខណៈដែល LP Residences Co., Ltd បានឈ្នះពានរង្វាន់ ការរចនាខាងក្នុងគេហដ្ឋានល្អបំផុត សម្រាប់គម្រោង Palm Springs។
គម្រោង Vong Residence ដោយក្រុមហ៊ុន V.I Land Investment Co., Ltd
គម្រោង Palm Springs ដោយ LP Residences Co., Ltd. បានតំណាងឱ្យប្រទេសកម្ពុជាដោយជោគជ័យក្នុងកម្មវិធីពានរង្វាន់អចលនទ្រព្យ PropertyGuru អាស៊ីវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រលើកទី១៩ ដែលបានប្រារព្ធឡើងនៅថ្ងៃនេះនៅទីក្រុងបាងកក ជាទីដែលក្រុមហ៊ុនទទួលបានពានរង្វាន់ ការរចនាផ្នែកខាងក្នុងនៃគេហដ្ឋាន និងដីធ្លីតំបន់ជាយក្រុងល្អបំផុត (អាស៊ី)។
គម្រោង Palm Springs ដោយក្រុមហ៊ុន LP Residences Co., Ltd, កម្មវិធីពានរង្វាន់អចលនទ្រព្យ PropertyGuru អាស៊ី (វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ) ឆ្នាំ ២០២៤
លោក Jules Kay អ្នកគ្រប់គ្រងទូទៅនៃកម្មវិធីពានរង្វាន់ និងព្រឹត្តិការណ៍អចលនទ្រព្យ PropertyGuru អាស៊ីបានមានប្រសាសន៍ថា “ជារៀងរាល់ឆ្នាំ កម្មវិធីពានរង្វាន់អចលនទ្រព្យ PropertyGuru កម្ពុជា បង្ហាញពីសមិទ្ធិផលដ៏អស្ចារ្យក្នុងវិស័យអចលនទ្រព្យ ហើយឆ្នាំនេះក៏មិនមានករណីលើកលែងដែរ។ ចេញពីការច្នៃប្រឌិតប្រកបដោយនិរន្តរភាពដល់ឧត្តមភាពស្ថាបត្យកម្ម អ្នកឈ្នះទាំងនេះបានកំណត់ជាគោលសម្រាប់ឧស្សាហកម្ម និងបំផុសគំនិតអ្នកដឹកនាំជំនាន់ក្រោយក្នុងវិស័យអចលនទ្រព្យកម្ពុជា”។
លោក សន សៀប ប្រធាន​កម្មវិធី​ប្រគល់ពាន​រង្វាន់​នៅ​កម្ពុជា​បាន​មាន​ប្រសាសន៍​ថា​៖ “អ្នក​ឈ្នះ​នៅឆ្នាំ​នេះ​បង្ហាញ​ពី​ការ​យក​ចិត្ត​ទុក​ដាក់​មិន​ត្រឹម​តែ​ចំពោះ​គុណភាពប៉ុណ្ណោះ​ទេ ប៉ុន្តែ​ក៏ទៅលើ​និរន្តរភាព​ផង​ដែរ។ ការអភិវឌ្ឍន៍ និងការរចនាទាំងនេះបង្ហាញពីភាពធន់នៃវិស័យអចលនវត្ថុរបស់កម្ពុជា នៅពេលដែលវាបន្តប្រែក្លាយបញ្ហាប្រឈមទៅជាឱកាស។”
គណៈវិនិច្ឆ័យឯករាជ្យរួមមានលោក សន សៀប ប្រធានសមាគមអ្នកវាយតម្លៃ និងភ្នាក់ងារអចលនវត្ថុកម្ពុជា (CVEA); David Granger អ្នកគ្រប់គ្រងសាខាខេត្តសៀមរាប របស់ទីភ្នាក់ងារអចលនទ្រព្យ IPS; Dilip Abye អ្នកគ្រប់គ្រងផ្នែករចនាស្ថាបត្យកម្ម Archetype Cambodia; Freek Jansen អ្នកគ្រប់គ្រងសាខា Dewan Architects and Engineers; Jenny Chea Sok You ស្ថាបត្យករ និងនាយកគ្រប់គ្រង CMED Construction; Jovany Antonio នាយកលំនៅដ្ឋាន DA&G Asset Management; Kinkesa Kim នាយករងគ្រប់គ្រង CBRE Cambodia; លឹម វាសនា ដៃគូ និងមេធាវី និងជាអាជ្ញាកណ្តាលពាណិជ្ជកម្ម ក្រុមហ៊ុនមេធាវី វីណាយ៉ា; Simon Griffiths នាយកគ្រប់គ្រង The Mall Company; លោកបណ្ឌិត Simon Vancliff ស្ថាបនិក អ្នកប្រឹក្សាអចលនទ្រព្យឯករាជ្យ; និង ធីតា អាន នាយកគ្រប់គ្រង PropNex Cambodia។
ពិធីពិសារអាហារពេលល្ងាចថ្លែងអំណរគុណរបស់កម្មវិធីពានរង្វាន់អចលនទ្រព្យ PropertyGuru កម្ពុជាឆ្នាំ ២០២៤ ដែលបានស្វាគមន៍អ្នកឈ្នះកម្ពុជាក្នុងកម្មវិធីពានរង្វាន់អចលនទ្រព្យ PropertyGuru អាស៊ី ក៏ដូចជាផ្នាក់ដឹកនាំជាន់ខ្ពស់នៃឧស្សាហកម្មក្នុងប្រទេស
ភាពត្រឹមត្រូវ តម្លាភាព និងសុចរិតភាពនៃដំណើរការជ្រើសរើសត្រូវបានត្រួតពិនិត្យដោយលោក Paul Ashburn ដៃគូគ្រប់គ្រងរបស់ HLB Thailand ដោយមានជំនួយពី Kosla Hin និង Chanthorng Kit នៃ HLB Cambodia។ អ្នកគ្រប់គ្រងផ្លូវការ គឺជាផ្នែកមួយនៃអ្នកឈ្នះ “បណ្តាញប្រចាំឆ្នាំ ២០២៤” HLB អន្តរជាតិ ដែលជាបណ្តាញសកលនៃក្រុមហ៊ុនគណនេយ្យអាជីពឯករាជ្យ និងទីប្រឹក្សាធុរកិច្ច។
កម្មវិធីពានរង្វាន់អចលនទ្រព្យ PropertyGuru អាស៊ី និងសមាគមអ្នកវាយតម្លៃ និងភ្នាក់ងារអចលនវត្ថុកម្ពុជា ក្នុងពិធីចុះហត្ថលេខានៅទីក្រុងភ្នំពេញ ដើម្បីបន្តភាពជាដៃគូសម្រាប់កម្មវិធីពានរង្វាន់អចលនទ្រព្យ PropertyGuru កម្ពុជាឆ្នាំ ២០២៥
រៀបចំដោយ PropertyGuru Group ពានរង្វាន់អចលនទ្រព្យ PropertyGuru កម្ពុជា លើកទី ៩ ត្រូវបានគាំទ្រដោយម្ចាស់ឧបត្ថម្ភមាស CBRE Cambodia; ទស្សនាវដ្តីផ្លូវការ Property Report ដោយ PropertyGuru; ដៃគូផ្សព្វផ្សាយផ្លូវការ TWPR; ដៃគូប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយ Construction Property និង Kiripost; សមាគមគាំទ្រអ្នកវាយតម្លៃ និងភ្នាក់ងារអចលនវត្ថុកម្ពុជា និងសភាពាណិជ្ជកម្មអឺរ៉ុបនៅកម្ពុជា និងអ្នកគ្រប់គ្រងផ្លូវការ HLB ។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម សូមផ្ញើសារអេឡិចត្រូនិចទៅកាន់ awards@propertyguru.com ឬចូលទៅកាន់គេហទំព័រផ្លូវការ៖ asiapropertyawards.com។​