គម្រប់ខួប 40ឆ្នាំ Bentley Systems នឹងប្រកាសតែងតាំងនាយកប្រតិបត្តិថ្មី
លោក Nicholas Cumins ជានាយកបច្ចេកទេស នឹងត្រូវកាន់តួនាទីថ្មីជានាយកប្រតិបត្តិ នៅថ្ងៃទី 1 ខែកក្កដា ឆ្នាំ 2024 ខណៈដែល Greg Bentley នឹងផ្ទេរទៅកាន់តួនាទីជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល
ក្រុមហ៊ុន Bentley Systems ជាសាជីវកម្មអន្តរជាតិដ៏ធំមួយ ផ្តោតលើការផលិតកម្មវិធីសូហ្វវែរវិស្វកម្មហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ បានប្រកាសថា ចាប់ពីថ្ងៃទី 1 ខែកក្កដា ឆ្នាំ 2024 ខាងមុខនេះតទៅ លោក Greg Bentley នឹងផ្លាស់ប្តូរតួនាទី ពីនាយកប្រតិបត្តិ CEO របស់ Bentley Systems ទៅជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល ចំណែកលោក Nicholas Cumins ដែលបច្ចុប្បន្នជានាយកបច្ចេកទេស COO នឹងត្រូវបានដំឡើងឋានៈជា នាយកប្រតិបត្តិ CEO ជំនួសលោក Greg Bentley ព្រមទាំងក្លាយជាសមាជិកក្នុងក្រុមប្រឹក្សាភិបាលក្រុមហ៊ុនផងដែរ។
ការ​ប្រកាស​នេះនឹង​ធ្វើ​ឡើង​ក្នុង​អំឡុង​ពេល​នៃព្រឹត្តិការណ៍​បើក​សម្ពោធ​ទីស្នាក់ការ​កណ្តាល​ថ្មី​របស់ក្រុមហ៊ុន Bentley Systems នៅចក្រភព​អង់គ្លេស​ក្នុង​ទីក្រុង​ឡុងដ៍ ស្របពេលដែលក្រុមហ៊ុន Bentley Systems នឹងរៀបចំកម្មវិធី​ប្រារព្ធ​ខួប​លើក​ទី 40 របស់ខ្លួនផងដែរ។
លោក Nicholas Cumins នឹងត្រូវតែងតាំងជានាយកប្រតិបត្តិថ្មី
លោក Nicholas Cumins បានបម្រើការជានាយកបច្ចេកទេស COO របស់ Bentley Systems ចាប់តាំងពីខែមករា ឆ្នាំ 2022។ គាត់បានចូលរួមជាមួយ Bentley Systems ជាប្រធានផ្នែកប្រតិបត្តិបច្ចេកទេសនៅខែកញ្ញា ឆ្នាំ 2020 មុនពេលក្រុមហ៊ុនប្រកាសចូលផ្សារភាគហ៊ុនជាសាធារណៈ IPO-Initial Public Offering។ លោក Nicholas Cumins ធ្លាប់ជាអ្នកគ្រប់គ្រងទូទៅនៃក្រុមហ៊ុន SAP Marketing Cloud និងបានបម្រើការងារជាប្រធានផ្នែកផលិតផលនៃក្រុមហ៊ុន Scytl ដែលជាកម្មវិធីទ្រទ្រង់វេទិការសម្រាប់ការបោះឆ្នោតតាមអ៊ីនធឺណិត និងជាអនុប្រធានជាន់ខ្ពស់ផ្នែកផលិតផលជាមួយក្រុមហ៊ុន OpenX ដែលជាអ្នកត្រួសត្រាយផ្លូវក្នុងការរៀបចំកម្មវិធីផ្សព្វផ្សាយពាណិជ្ជកម្ម។ មុនពេលចូលទៅក្រុមហ៊ុន OpenX គាត់បានបម្រើការក្នុងតួនាទីជាន់ខ្ពស់ជាច្រើននៅក្នុងក្រុមហ៊ុន SAP រួចហើយ រួមទាំងការគ្រប់គ្រងផលិតផល យុទ្ធសាស្ត្រសាជីវកម្ម និងការអភិវឌ្ឍន៍អាជីវកម្ម។ លោក Nicholas Cumins មានសញ្ជាតិពីរ គឺបារាំង និងអាមេរិក មានដើមកំណើតជាជនជាតិបារាំង។ គាត់ទទួលបានសញ្ញាបត្រ Maîtrise de Droit (ច្បាប់) និង Maîtrise de Sciences de Gestion (Business) ពីសាកលវិទ្យាល័យ Paris II Panthéon-Assas ទីក្រុងប៉ារីស។
លោក Nicholas Cumins បាននិយាយថា “ឆ្នាំនេះជាខួបលើកទី 40 នៃការបង្កើតក្រុមហ៊ុន Bentley Systems ដែលជាក្រុមហ៊ុនវិស្វកម្មសម្រាប់វិស្វករដ៏ធំមួយ។ អ្វីដែលគួរឲ្យកត់សម្គាល់ ក្រុមហ៊ុននេះគឺមានស្ថានិកជាលក្ខណៈគ្រួសារ និងបានដឹកនាំការងារអស់រយៈពេលបួនទស្សវត្សរ៍រួចមកហើយ។ លោក Greg Bentley បានដឹកនាំការងារកេរដំណែលដ៏អស្ចារ្យនេះឱ្យមានការរីកចម្រើនជាប់រហូត ជាមួយការច្នៃប្រឌិតប្រកបដោយនិរន្តរភាព និងបានបង្កើតតម្លៃដែលបំផុសគំនិតដោយការប្តេជ្ញាចិត្តក្នុងការជំរុញហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធរបស់ពិភពលោកសម្រាប់គុណភាពជីវិតកាន់តែប្រសើរ។ លោក Greg មានឥទ្ធិពលយ៉ាងជ្រាលជ្រៅលើជីវិត និងអាជីពរបស់សហសេវិក Bentley ហើយគាត់បានធ្វើដំណើររួមជាមួយពួកគេ លើការងារវិស្វកម្មហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធទូទាំងពិភពលោក ជាមួយមោទនភាពចំពោះការងាររបស់ពួកគេ និងអ្វីដែលកម្មវិធី Bentley អាចឱ្យពួកគេសម្រេចបានគោលដៅនៃការងារវិស្វកម្មរបស់គេ។ ស្មារតីសហគ្រិនរបស់គាត់ត្រូវបានបង្កប់យ៉ាងជ្រៅនៅក្នុងវប្បធម៌ និងតម្លៃរបស់ក្រុមហ៊ុន។ ខ្ញុំមានកិត្តិយសណាស់ដែលត្រូវបានជ្រើសរើសឱ្យដើរតាមគន្លងរបស់គាត់ ហើយខ្ញុំតំណាងឱ្យក្រុមអ្នកដឹកនាំ Bentley នៅពេលដែលខ្ញុំនិយាយថា យើងមានទំនុកចិត្តលើការត្រៀមខ្លួន និងផ្នត់គំនិតរីកចម្រើនរបស់យើងសម្រាប់ទសវត្សរ៍ខាងមុខ។
លោក Greg Bentley នឹងត្រូវផ្ទេរទៅកាន់តួនាទីជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល
ក្នុងតួនាទីជានាយកប្រតិបត្តិចាប់តាំងពីឆ្នាំ 1995 លោក Greg Bentley គឺជាបងប្អូនចាស់ជាងគេក្នុងចំណោមបងប្អូនទាំងប្រាំក្នុងគ្រួសារ Bentley ដែលបានបង្កើតក្រុមហ៊ុន Bentley Systems។ លោក Keith, Ray និង Barry Bentley បានចូលនិវត្តន៍ក្នុងរយៈពេលប៉ុន្មានឆ្នាំចុងក្រោយនេះ ហើយនៅតែបន្តការងារជួយដល់នាយកក្រុមហ៊ុន។
លោក Greg Bentley បាននិយាយថា “ខ្ញុំមានសេចក្តីសោមនស្សរីករាយណាស់ដែលអាចចូលនិវត្តន៍ពីទំនួលខុសត្រូវខ្ពស់ក្នុងតួនាទីជានាយកប្រតិបត្តិនៅឆ្នាំនេះ ក្នុងអាយុ 69 ឆ្នាំ ដោយមានភាពជឿជាក់ក្នុងចិត្តថា ការបញ្ចប់ការទទួលខុសត្រូវរបស់ខ្ញុំនៅតែអាចឱ្យក្រុមហ៊ុនបន្តដំណើរការប្រកបដោយភាពជោគជ័យ។ ឥឡូវនេះយើងទុកឱ្យ Bentley Systems បង្ហាញឱ្យឃើញនូវសក្តានុពលរបស់ខ្លួន ខណៈពេលដែលយើងបានដាក់ចេញផែនការសុវត្ថិភាពនៃដំណើការអាជីវកម្មរបស់យើង។ ក្រោមការដឹកនាំរបស់លោក Nicholas Cumins ជានាយកបច្ចេកទេស COO តាំងពីខែមករា ឆ្នាំ 2022 (និងធ្លាប់ជាប្រធានផ្នែកផលិតផល) ទាំងកំណើនប្រាក់ចំណូលប្រចាំឆ្នាំ (ARR-Annual Recurring Revenue) របស់យើង និងថ្លៃដើមប្រតិបត្តិការបានគ្រប់គ្រងកាន់តែប្រសើរ និងមានកំណើនឡើងជាបន្តបន្ទាប់ដល់កម្រិតខ្ពស់បំផុតនៅក្នុងប្រវត្តិសាស្រ្ត 40 ឆ្នាំរបស់យើង។ ហើយសំខាន់ជាងនេះទៅទៀត ក្នុងរយៈពេលបីឆ្នាំ ចាប់តាំងពីការបោះផ្សាយ IPO របស់ BSY ហើយទៅថ្ងៃមុខនឹងមានការបន្តចូលនិវត្តន៍បន្ថែមទៀត ដូចនេះហើយយើងត្រូវពង្រឹងភាពជាអ្នកដឹកនាំនៃប្រតិបត្តិការរបស់យើងយ៉ាងពេញលេញជាមួយនឹងសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាភិបាលដែលមានមុខងារ និងបទពិសោធន៍ខ្ពស់ ខណៈពេលដែលក្មេងជំនាន់ក្រោយដែលមានអាយុតិចជាង 20 ឆ្នាំ ក៏អាចទទួលបានអត្ថប្រយោជន៍ពីបទពិសោធន៍ក្រុមហ៊ុនសាធារណៈដ៏មានតម្លៃមួយនេះ និងការឈានទៅរកកិច្ចសហប្រតិបត្តិការគ្រប់ជំហាន។
“ចំណុចសំខាន់បំផុតនៅពេលនេះ គឺក្រុមប្រឹក្សាភិបាលរបស់យើងបានជឿជាក់ និងតែងតាំងលោក Nicholas ធ្វើជានាយកប្រតិបត្តិដ៏ល្អសម្រាប់អនាគតរបស់យើង ដោយគុណធម៌នៃការបន្តវេនដែលគាត់គោរព និងជាបុគ្គលនៅក្នុង ‘តម្លៃគ្រួសារ’ របស់យើង ដើម្បីបន្តយកចិត្តទុកដាក់ចំពោះភាពជោគជ័យរបស់សហសេវិករបស់យើង ហើយដូច្នេះភាពជោគជ័យនឹងផ្តល់ដល់អ្នកប្រើប្រាស់ និងអតិថិជនរបស់យើង។ ដូចគ្នា​នេះ​ដែរ ជាបុគ្គលខ្ញុំផ្ទាល់ ខ្ញុំ​មានការរំភើប​ចិត្ត​​ចំពោះ​ការ​តាំង​ចិត្ត និង​ភាព​ខ្នះខ្នែង​របស់លោក Nicholas ដែលជាអានាគត​អ្នកដឹកនាំ​ជំនាន់​ក្រោយ​នេះ​សម្រាប់​ការ​បង្កើត​ថ្មី​ ទាំងផ្នែក​បច្ចេកទេស និង​អាជីវកម្ម​ ក្នុង​បេសកកម្ម​ប្រកបដោយ​និរន្តរភាព​របស់​យើង។
“សម្រាប់ខ្ញុំ ខ្ញុំក៏ទន្ទឹងរង់ចាំក្នុងការចូលរួមចំណែកជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលផងដែរ។ លើសពីការគាំទ្រលោក Nicholas នៅពីក្រោយឆាកនៃមុខនាទីថ្មីរបស់គាត់នេះ គឺជាការទទួលខុសត្រូវថ្មីសម្រាប់គាត់ ខ្ញុំនឹងនៅតែទទួលខុសត្រូវចំពោះការបែងចែកដើមទុនរួម ដូចជាការសម្រេចចិត្តទិញយកកម្មវិធីវេទិកាសំខាន់ៗដែលមានសក្តានុពល។ ហើយជាជម្រើស ខ្ញុំនឹងបន្តធ្វើអន្តរកម្មជាទៀងទាត់ជាមួយគ្រឹះស្ថានវិនិយោគទុនរបស់យើង ដែលខ្ញុំបានរកឃើញទំនាក់ទំនងនេះជាពិសេស។ នេះគឺដើម្បី Bentley Systems សម្រាប់ជំហាន 40 ឆ្នាំបន្ទាប់!”
រូបភាព៖ លោក Greg Bentley បច្ចុប្បន្នជានាយកប្រតិបត្តិ CEO នឹងកាន់តួនាទីថ្មីជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលរបស់ Bentley System ចាប់ពីថ្ងៃទី 1 កក្កដា 2024
រូបភាព៖ លោក Nicholas Cumins បច្ចុប្បន្នជានាយកបច្ចេកទេស COO និងកាន់តួនាទីថ្មីជានាយកប្រតិបត្តិ CEO របស់ Bentley System ចាប់ពីថ្ងៃទី 1 កក្កដា 2024