សេចក្ដីព្រាង ២ ទាក់ទិននឹងពាណិជ្ជកម្មលើផ្លូវទឹកនៅកម្ពុជាបានបញ្ចប់ជាស្ថាពរ
សេចក្ដីព្រាងច្បាប់កំពង់ផែថ្មី និងកិច្ចព្រមព្រៀងលើគម្រោងអភិវឌ្ឍមជ្ឍមណ្ឌលភ័ស្ដុភារកម្មភ្នំពេញដែលវិនិយោគដោយក្រុមហ៊ុនសិង្ហបូរី ត្រូវបានបញ្ចប់ជាស្ថាពរ និងកំពុងបន្តទៅជំហានបន្ទាប់។ នេះបើយោងតាមប្រសាសន៍របស់ឯកឧត្តម ស៊ុន ចាន់ថុល កាលពីព្រឹកថ្ងៃទី ១៦ កុម្ភៈ នេះ។
ឯកឧត្តម បានឱ្យដឹងថា សម្រាប់សេចក្ដីព្រាងច្បាប់កំពង់ផែ គឺសម្រេចបាន ១០០% ហើយ ប៉ុន្តែនៅមិនទាន់លម្អិតនៅឡើយ ពោលគឺនៅត្រូវកែសម្រួលអក្ខរាវិរុទ្ធមួយចំនួនសិន មុននឹងដាក់ឱ្យគណរដ្ឋមន្ត្រីអនុម័ត។
បើយោងតាមឯកឧត្តម ច្បាប់នេះបង្កើតឡើងក្នុងគោលបំណង ដើម្បីគ្រប់គ្រង និងអភិវឌ្ឍន៍កំពង់ផែឱ្យកាន់តែមានសណ្ដាប់ធ្នាប់ ក៏ដូចជាជំរុញពាណិជ្ជកម្មជាតិ និងអន្តរជាតិផងដែរ។ (អានបន្ថែម)
ដោយឡែក កិច្ចព្រមព្រៀងជាមួយនឹងក្រុមហ៊ុន YCH មកពីប្រទេសសិង្ហបូរី ក្នុការបង្កើតមជ្ឃមណ្ឌល Logistic នៅភ្នំពេញ ក៏បានបញ្ចប់ហើយដែរ ដោយភាគីទាំង ២ នឹងចុះហត្ថលេខានៅចុងខែមីនានេះ ដើម្បីឱ្យក្រុមហ៊ុនចាប់ផ្ដើមអនុវត្តគម្រោង។
គម្រោងនេះស្នើដោយក្រុមហ៊ុនសិង្ហបុរី YHC តាំងទីឆ្នាំ ២០២០ មកម្លេះ ដែលធ្វើឡើងដើម្បីចង់ប្រែក្លាយកម្ពុជាទៅជាមជ្ឈមណ្ឌលភ័ស្តុភារកម្មក្នុងតំបន់ បម្រើឱ្យការដឹកជញ្ជូនឆ្លងកាត់ព្រំដែនរវាងប្រទេសថៃ កម្ពុជា វៀតណាម ភូមា និងឡាវជាដើម។ (អានបន្ថែម)