ការដ្ឋានជួសជុលកំណាត់​ផ្លូវទាំង ២៩ខ្សែ ដែល​ខូចខាត​ដោយទឹក​ជំនន់ ​សម្រេច​បានជាង​៥០%ហើយ
ការដ្ឋាន​ជួសជុល និងអ៊ុតកៅស៊ូលើកំណាត់ផ្លូវទាំង ២៩ខ្សែ ដែលខូច​ខាត​ដោយសារ​ទឹក​ជំនន់កាលពីខែតុលា ឆ្នាំ២០២០ កន្លងទៅនេះ គិត​មក​ដល់​បច្ចុប្បន្ន ​សម្រេចបាន ១៦ ខ្សែ ​ហើយ ពោលគឺប្រមាណ ៥០%​។ នេះបើយោងតាមរដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញកាលពីថ្ងៃទី ២៩ មីនា។
​មន្ត្រីរដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ បានប្រាប់​វិទ្យុជាតិ​កម្ពុជា​ថា គិតត្រឹមថ្ងៃទី ២៨ មីនា ក្រុមការងារបានបញ្ចប់​ការ​អ៊ុតកៅស៊ូផ្លូវមួយចំនួនជុំវិញរង្វង់មូលគួចកាណុង (ស្តាតចាស់) រួចហើយ ដោយកំពុងបន្តការអ៊ុតកៅស៊ូផ្លូវលេខ ៤៧ បន្តទៀត ពីរង្វង់មូលស្ដាតចាស់ ដល់វត្តភ្នំ។
ប្រភពដដែល​បាន​ឱ្យដឹងថា គោលដៅបន្ទាប់គឺការជួលជុល និងអ៊ុតកៅស៊ូផ្លូវនៅ​ខណ្ឌទួលគោក។
គួរបញ្ជាក់ផងដែរ ទឹកជំនន់កាលពីឆ្នាំមុន បានធ្វើឱ្យខូចខាតហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធទូទាំងប្រទេសជាង ៣ពាន់គីឡូម៉ែត្រ ដោយថវិកាយ៉ាងហោច ៩១លានដុល្លារអាមេរិក នឹងត្រូវចំណាយដើម្បីជួសជុល។ ក្នុងនោះ ផ្លូវ ២៩ខ្សែ ក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ ក៏បាន​ទទួល​រង​ការ​ខូចខាតផងដែរ។ (អានបន្ថែម)