លំនៅឋានទូទាំងសកលលោកនេះ មានតម្លៃរហូតដល់ ២៦០ទ្រីលានដុល្លារ មិនបញ្ចូលអគារផ្សេងៗ
អគារលំនៅឋានទូទាំងសកលលោកមានតម្លៃប្រមាណ ២៦០ទ្រីលានដុល្លារអាមេរិក ច្រើនជាង៨ដងនៃអគារពាណិជ្ជកម្ម រួមមានទាំងអគារការិយាល័យ និងតូបផ្សារ។ នេះបើតាមរបាយការណ៍ស្រាវជ្រាវឆ្នាំ២០២២ របស់ក្រុមហ៊ុនបច្ចេកវិទ្យា WealthPark។
នៅក្នុងរបាយការណ៍ លោក Kay Kato ប្រធាន WealthPark Lab បានឲ្យដឹងថា ផ្ទះជាទ្រព្យសម្បត្តិដ៏ធំ និងសំខាន់បំផុត ដែលមនុស្សយើងកាន់កាប់។
លោកបន្តថា បច្ចុប្បន្ន ក្រុមហ៊ុនដែលបានចុះបញ្ជីក្នុងសកលលោក មានតម្លៃទីផ្សារសរុបប្រមាណ៨៥ ទ្រីលានដុល្លារអាមេរិក ប៉ុន្តែមានត្រឹមតែ១ ភាគ៣ ប៉ុណ្ណោះ នៃអគារលំនៅឋាន។
មួយវិញទៀត បើយោងតាមការស្ទង់មតិក្នុងប្រទេសជាសមាជិកអង្គការដើម្បីការអភិវឌ្ឍន៍ និងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការសេដ្ឋកិច្ច (OECD) បានបង្ហាញផងដែរថា ផ្ទះជាការចំណាយច្រើនជាងគេតែមួយគត់ក្នុងជីវភាពរបស់មនុស្ស រួមបញ្ចូលទាំងការសម្រាក ដែលផ្ទះជាកន្លែងសំខាន់បំផុតសម្រាប់ជាទ្រព្យសម្បត្តិ និងជាទីកន្លែងប្រកបដោយសុភមង្គល។