Bentley នឹងរៀបចំសន្និសីទសំណង់ឌីជីថលអន្តរជាតិខ្នាតយក្សមួយនៅទីក្រុងប៊ែរឡាំង
ចាប់ពីថ្ងៃទី ២៨ ដល់ ៣០ ខែមេសា ទីក្រុងប៊ែរឡាំងបានធ្វើជាម្ចាស់ផ្ទះរៀបចំកម្មវិធី Illuminate 2026 ដែលជាសន្និសីទអន្តរជាតិដ៏ធំមួយរៀបចំដោយក្រុមហ៊ុន Bentley Systems។
ព្រឹត្តិការណ៍នេះនឹងប្រមូលផ្តុំវិស្វករ ថ្នាក់ដឹកនាំបច្ចេកវិទ្យា និងមន្ត្រីរដ្ឋាភិបាលរាប់រយនាក់ ដើម្បីពិភាក្សាអំពីសារៈសំខាន់ និងវិធីប្រើប្រាស់ AI និង Digital Twins ឱ្យមានប្រសិទ្ធភាពបំផុតក្នុងវិស័យសំណង់។
ខណៈពេលដែលប្រទេសអាល្លឺម៉ង់កំពុងវិនិយោគទឹកប្រាក់ចំនួន ៥០០ ពាន់លានអឺរ៉ូទៅលើហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ កិច្ចប្រជុំកំពូលនេះបានបង្ហាញឱ្យឃើញថាទិន្នន័យ និងបច្ចេកវិទ្យាគឺសំខាន់ណាស់សម្រាប់គ្រប់គ្រងគ្រប់យ៉ាងនៃគម្រោងខ្នាតយក្សទាំងនេះ។
ទិដ្ឋភាព​ពីលើ​អាកាស​នៃ​អគារ Reichstag ក្នុង​ទីក្រុង​ប៊ែរឡាំង ប្រទេស​អាល្លឺម៉ង់។
ដើម្បីអបអរសាទរព្រឹត្តិការណ៍នេះ ក្រុមហ៊ុន Bentley ក៏បានដាក់ឱ្យប្រើការទស្សនាទីក្រុងបែព 3D រស់រវើកមួយ។ កម្មវិធីនេះគឺធ្វើឱ្យអ្នកចូលរួមដូចជាអាចហោះហើរឆ្លងកាត់ទីតាំងសំខាន់ៗនៅទីក្រុងប៊ែរឡាំងដូច្នោះដែរ។ ទីតាំងទាំងនោះរួមមាន
• ទីលាន Siemensstadt: ទីក្រុងនៃអនាគតដែលត្រូវបានសាងសង់ដោយប្រើ Digital Twin។
• អាគារ Reichstag: អាគារសភាប្រវត្តិសាស្ត្រដែលត្រូវបានកែលម្អបន្ថែមជាមួយនឹងដំបូលកញ្ចក់ដ៏ល្បីល្បាញ ដែលប្រើប្រាស់ពន្លឺធម្មជាតិ និងថាមពលកម្ដៅក្រោមដី ដើម្បីរក្សាបរិស្ថានបៃតង។
• ស្ថានីយ Berlin Central Station: ទីតាំងដែលខ្សែរថភ្លើងមកពីទូទាំងអឺរ៉ុបតម្រួតគ្នាលើកម្រិតខុសៗគ្នា ចំនួន ៥ ជាន់ ដើម្បីដឹកជញ្ជូនមនុស្សរាប់ពាន់នាក់ជារៀងរាល់ថ្ងៃ។
• ព្រលានយន្តហោះ Brandenburg (BER): ទីតាំងនេះត្រូវបានគេប្រើ AI ដើម្បីគ្រប់គ្រងជើងហោះហើរ និងកាត់បន្ថយការបញ្ចេញឧស្ម័យកាបូន។
កិច្ចប្រជុំកំពូលនេះក៏បានឆ្លុះបញ្ចាំងពីប្រវត្តិសាស្ត្ររបស់ទីក្រុងប៊ែរឡាំងផងដែ ខណៈក៏ជួយឱ្យវិស្វករងាយក្នុងការរៀបផែនការសម្រាប់អនាគតប្រកបដោយនិរន្តរភាព។
ទិដ្ឋភាពពីលើអាកាសនៃ Siegessäule នៃទីក្រុងប៊ែរឡាំង។
លើសពីនេះ សន្និសីទនេះក៏បង្ហាញពីការសិក្សាករណីគម្រោងអំពីរបៀបដែល “Digital Twins” ជួយឱ្យក្រុមការងារធ្វើការសាកល្បងពីតម្រូវការថាមពល និងការថែទាំអាគារ មុនពេលសាងសង់ជាក់ស្ដែង។